Ak Parti Konya Yerel Yönetimler Kampını Gerçekleştirdi

21 Mayıs 2014 Çarşamba 16:24

AK Parti Konya İl Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yerel yönetimlerin çalışmaları, proje ve sorunlarının ele alındığı “Yerel Yönetimler Kampı” Akşehir ilçesinde gerçekleştirildi.

Ak Parti Konya Yerel Yönetimler Kampını Gerçekleştirdi
 


AK Parti Yerel Yönetimler Birim Başkanlığı tarafından organize edilen ve Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştirilen kamp, Akşehir’in ev sahipliğinde Akşehir Özpark Otel’de yapıldı. Kampa AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs, 25 AK Partili belediye başkanı ile Yerel Yönetimlerden Sorumlu AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Göksu ile Yerel Yönetimler Birim Komisyonu üyeleri katıldı.“ÜLKEMİZİ KARIŞTIRMAK İSTEYENLER SOMA’YI FIRSAT BİLDİ”

Belediyelerin çalışmaları, yatırımları, proje ve sorunlarının ele alındığı kampta konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen olay dolayısıyla şehit olan 301 işçiye Allah’tan rahmet; yaralılara ise acil şifalar diledi. Sorgun; “Olaydan sonra ben, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcımız Sayın Ercan Uslu ve Somalı olan İl Başkan Yardımcımız Hayati Arık Bey ile Soma’ya gittik. Amacımız Somalı kardeşlerimizle bir arada olmak ve acılarını paylaşmaktı. Tabii Soma’da büyük bir acı yaşanıyor. Ama şükürler olsun ki oraya gidip bizler de gördük. İlk andan itibaren devletimiz tüm imkanları seferber olmuştu. Gerek Enerji Bakanımız, Çalışma Bakan Yardımcımız, Sağlık Bakan Yardımcımız, arama kurtarma ekipleri, son güne kadar canla başla çalıştı ve tüm işçilerimiz madenden çıkarılmış oldular. Bundan sonrası yara sarma zamanı. Bunu tüm Türkiye olarak yapıyoruz yapacağız inşallah. Bizler de Konya olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Ancak maalesef insanların acıları üzerinden prim yapmak isteyen bazı kesimler de var. Somalılar acılarını yaşarken birileri de eylem ve ortamı karıştırma derdinde. Bu durumdan Somalılar da oldukça rahatsız olduğunu gördük” ifadelerini kullandı.

“AMACIMIZ VATANDAŞIMIZA DAHA KALİTELİ HİZMET”

Başkan Sorgun, toplantının amacı ve çalışmaları hakkında ise şunları söyledi;
“Bilindiği gibi 30 Mart ile yeni bir döneme girmiş olduk. Yasa daha yürürlüğe girmeden önce Sayın Başbakanımıza ‘Konya ile ilgili bir şüpheniz olmasın en iyisini yaparız’ demiştik. Bu konuda da birçok çalışma yaptık ve bir hayli de mesafe aldık. Tabii 30 Mart’tan sonra da bu gayretimiz devam ediyor. Bu toplantı ile de amacımız ‘Yeni uygulamanın neresindeyiz, belediyelerimiz ne gibi çalışmalar yapıyor, artıları-eksileri neler bu konuları ele alacağız. Tek amacımız halkımıza milletimize en iyi, en kaliteli ve hızlı hizmeti verebilmek. Bunu yapabilecek kadro ve güce sahibiz.’

“YENİ DÖNEMLE TÜM KONYA AYNI HİZMETİ ALIYOR”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, 30 Mart ile birlikte tüm Türkiye’de olduğu gibi Konya’da da kaliteli hizmetlerin Konya geneline yayıldığını aktardı. Akyürek, “Büyükşehir mücavir alanın Konya geneli olarak kabul edilmesi ile birlikte bizlerin de çalışma alanı genişledi ve ilçeler, mahalle ve köylere de yani tüm Konya’ya hizmet götürmemiz mümkün hale geldi. Bu sayede tüm Konya aynı kalite ve hızda hizmet alıyor. Bu toplantı ile de İl Başkanımızın dediği gibi şu an yeni dönemin neresindeyiz ve daha ne yapabilirizi konuşuyoruz” dedi.
İlki Akşehir’de gerçekleştirilen ve bundan sonra tüm ilçelerde de yapılacak olan “Yerel Yönetimler Kampı” kapsamında belediyelerin çalışmaları, sorun ve projelerinin ele alınmasının yanı sıra ev sahibi belediye, ilçesinin tanıtımını da yapma imkanı buluyor.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi