Diyanet İşleri Başkanı Konya'da Konuştu

15 Mayıs 2017 Pazartesi 11:14

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, bir dizi programlara katılmak üzere geldiği Konya'da, Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlenen Uluslararası Öğrenci Programları Mezuniyet Töreni'nde, Asya'dan, Afrika'dan ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen öğrencilere, "Hoş geldiniz" diyerek, Türkiye'ye geldikleri için teşekkür etti.

Diyanet İşleri Başkanı Konya'da Konuştu
 Uluslararası imam hatip projesinin küçük bir okulda başladığına dikkati çeken Görmez, bu okulların günümüzde binlerce öğrencisi olduğunu, İstanbul, Bursa, Konya, Kayseri ve Sivas'ta uygulandığını anımsattı.

Görmez, uluslararası imam hatiplerin yakın gelecekte Türkiye'nin her ilinde açılacağını ifade ederek, bu okullarda dünyanın her tarafından öğrencilerin eğitim alacağını dile getirdi.

Mevlana Kültür Merkezinde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde öğrencilere seslenen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Avrupalı komşulara göğüslerinizi gere gere siz farklı inançları, farklı kültürleri, farklı mabetleri, yan yana yaşatma konusunda henüz çok genç ve tecrübesizsiniz demeleri gerektiğini belirterek, “Biz size yardımcı olmaya geldik diyeceksiniz. Onlara diyeceksiniz ki önce İslam’ın merkezlerinde Ortadoğu’da savaşlar çıkarttınız, büyük katliamlar oldu. Çocuklar öldü, kadınlar dul kaldı, milyonlarca insan katledildi ve oralarda şiddetin gölgesinde vahşetler üretildi. Bizzat sizin silahlarınızla bu vahşetler yapıldı diyeceksiniz” dedi.“Gittiğiniz yerde diyanet sizin daima yanı başınızda destekçiniz olacak”

Prof. Dr. Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığının aleme hitabet edildiği müddetçe Allah’ın büyük bir lütuf olarak verdiği bu güzel hizmetlerde kendi ülkelerinde hizmet etmeye başladıkları andan itibaren Dünya’nın neresinde olursa olsun yanlarında olacağını söyledi. Görmez, “Diyanet İşleri Başkanlığı yanınızda olacak, hizmetinizde olacak. Sizinle beraber olacak. Bu ilk öğrencilerimiz. Sorunlarınızı biliyorum. Hiçbir sorun kalmayacak. Gittiğiniz yerde diyanet sizin daima yanı başınızda destekçiniz olacak, birlikte çalışacağız inşallah” diye konuştu.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi