Fransa'da Terör-Seyirciler Stada İndi

14 Kasım 2015 Cumartesi 10:14

Fransa'da 150'den fazla kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısında 2 bomba Fransa-Almanya maçının oynandığı Stade de France stadının hemen dışında patladı. Patlama sonrası seyirciler güvenlik için sahaya indi.

Fransa'da Terör-Seyirciler Stada İndi
 Fransa ile Almanya'nın hazırlık maçında karşılaştığı Stade de France'ın yakınlarında 2 ayrı patlama meydana geldi. Maçın oynadığı sırada patlama sesi duyulurken mücadele sonrası taraftarlar sahaya girdi.

Fransa'nın başkenti Paris'te 3 ayrı yerden 3 ayrı terör saldırısı sonucu 60 kişi yaşamını yitirdi. Aynı dakikalarda Fransa'da düzenlenecek olan EURO 2016 Fransa ile Almanya arasında Stade de France'da oynanan hazırlık maçında 2 ayrı patlama meydana geldi. Patlama sesi stadyumda maç oynanırken net bir şekilde duyuldu.

Karşılaşmayı izleyen Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, stat çevresinde meydana gelen patlamaların ardından yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde stattan çıkarıldı. Müsabaka bitmesine rağmen bir süre taraftarların çıkışına izin verilmedi. Stat dışında güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından patlamaların yaşandığı bölgeye uzak kapılardan tahliye edildi.

Yaşanan korku ve panik nedeniyle kalabalık bir taraftar grubu sahaya inerek, burada bekledi.

FRANSA-ALMANYA MAÇININ 23. DAKİKASINDAKİ PATLAMA SESİ ÇOK NET DUYULUYOR 

BOMBALARI HAVAİ FİŞEK SANDILAR 

Stattaki taraftarlardan bazıları, birkaç dakika arayla patlayan bombaları havai fişek sandıklarını söyledi. Olayın terör saldırısı olduğunun anlaşılmasının ardından, bitiş düdüğüyle birlikte birçok seyirci sahaya girdi. Uzun süre sonra yapılan anonsla, izleyicilere güvende oldukları ve sakin bir şekilde stattan ayrılabilecekleri duyuruldu. 

mac-005.jpg

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi