Aydınlıkevler Yaşam Merkezi'nin Temeli Atıldı

07 Kasım 2012 Çarşamba 13:42

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından yapılacak olan Aydınlıkevler Yaşam Merkezi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Aydınlıkevler Yaşam Merkezi'nin Temeli Atıldı
 Temel atma törenine Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya İl Başkan Vekili Bestami İnan, merkez ilçe belediye başkanları ve davetliler katıldı. Temel atma töreninde konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediyesi olarak tüm mahallelerin ihtiyaçlarına uygun hizmetler üretmeye çalıştıklarını söyledi. Başkan Altay, “Aydınlıkevler ve bu bölgedeki mahallelerimiz, altyapı sorunlarının tamamlandığı artık çok fazlaca eksiğin kalmadığı mahallelerimiz.
Ama sosyal yaşam alanlarına ihtiyaç duyan, parklarının yenilenmesi gereken alanlar. Bugün burada mahallemizin önemli bir eksiğini tamamlıyoruz. Mahallede her yaşta insan grubunun hizmet alabileceği, mimarisiyle ve kullanılan teknolojisiyle örnek bir bina inşa ediyoruz.

Çocuklarımızın kullanabileceği kütüphanelerden, emeklilerimizin kullanacağı emekliler konağına, hanımlar için kapalı spor alanlarından, konumuyla bir toplantı salonuyla birlikte yaklaşık 3 bin metrekarelik 1 milyon 928 bin TL’ye mal olacak önemli bir tesisin temelini atıyoruz. 210 günde tamamlanacak ve bahar aylarından itibaren mahalledeki kardeşlerimizn hizmetine sunulacak bir tesis ayağa kalkıyor. Yolculuğumuza Akşemsettin Mahallesi’ndeki Hanımlar Lokali’nin yapımıyla başlamıştık. Sakarya Mahalle Konağımız tamamlandı şu anda kullanılıyor. Hizmete açılmayı bekliyor.Şeyh Şamil Mahalle Konağımız tamamlandı, tefrişatı yapılıyor. Hocacihan Mahalle Konağımız inşaatı tamamlanmak üzere. Ravza Parkı’nda yapmakta olduğumuz mahalle konağımızın inşaatı devam ediyor. Sancak Mahallesi’ndeki mahalle konağımızın, aile yaşam merkezinin temelini 3 hafta önce atmıştık. TOKİ Mahalle Konağıyla birlikte ve buradaki Aydınlıkevler Yaşam Merkeziyle birlikte toplam sayımız 8’e yükselecek. Böylece mahalledeki insanlarımızın bir arada yaşama kültürüne kavuşacakları şehirleşmeye önemli bir katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, “Bu yatırım Selçuklu ilçemize yeni bir fırsat meydana getirecek ve Selçuklu’da hayat standardını yükseltecek yeni bir çalışma formatı olacak. Bu yaşam merkezinin de ilçemize, Konya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Yaşam Merkezi’nin temeli yapılan duanın ardından atıldı.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi