Konya Ak Partiden Kılıçdaroğlu'na Suç Duyurusu

15 Şubat 2016 Pazartesi 18:03

Ak Parti Konya İl Teşkilatı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Konya Ak Partiden Kılıçdaroğlu'na Suç Duyurusu
 AK Parti İl Başkanı Musa Arat ve teşkilat üyeleri, CHP’nin 35. Olağan Genel Kurultayı ve ardından grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla Konya Adliye Sarayına gelerek CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Adliye girişinde açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Musa Arat, iktidarlarının gelişen ve büyüyen Türkiye’yi daha da büyütmeye ve önümüzdeki nesillere daha sağlıklı ve yaşanabilir bir ülke bırakmaya çalıştığını ifade etti.

AK Parti’nin ülke çıkarları için çalışırken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve muhalefetin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakarete varan söylemlerde bulunduğunu belirten Arat, şöyle konuştu:“Biz, bugün Konya’da AK Parti teşkilatları olarak suç duyurusunda bulunmaya geldik. Sayın Kılıçdaroğlu şereften, haysiyetten bahsediyor, sayın Cumhurbaşkanımıza diktatör yakıştırmasında bulunuyor. Sayın Cumhurbaşkanımız bu ülkede halkımızın yüzde 52 oy oranıyla seçmiş olduğu ilk Cumhurbaşkanıdır. Kemal Kılıçcaroğlu’nun bu tür söylemleri sayın cumhurbaşkanımızın şahsından öte, yüzde 52’ye hakaret niteliği taşımaktadır. Bu tür söylemlerin yerelde bir karşılığının olmadığını düşünüyoruz. Cumhurbaşkanımızı ne CHP zihniyetine ne de ülkedeki, ülkenin esas sahiplerine karşı işbirlikçilere ve ihanet edenlere karşı yalnız bırakmama adına biz de üstümüze düşeni yapmak için bugün buraya geldik. Biz, Kemal Kılıçdaroğlu’na aynaya bakmasını tavsiye ediyoruz. Eminim, diktatörlükle alakalı, başarısızlıklarla alakalı, şeref ve haysiyet noksanlığıyla alakalı, CHP’nin başına nasıl geçtiğini ve geçirdiği dört seçimde her seçimle beraber nasıl kurultay yaptığını göz önüne aldıklarında kimin diktatör kimin şeref ve haysiyet noksanı olduğu kamuoyuna çok daha kolay yansıyacaktır.”
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi