Konya'da 35 Hakim Savcı Tutuklandı

22 Temmuz 2016 Cuma 18:47

Konya’da Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 45 hakim ve savcıdan 35’i tutuklandı, 3’ü adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. 7 hakim ve savcının yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Konya'da 35 Hakim Savcı Tutuklandı
 Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, “15.07.2016 tarihinde yapılan darbe girişiminde ’Anayasayı ihlal ve silahlı terör örgütüne (FETÖ/PDY) üye olma’ suçlarından Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında yakalama, el koyma, gözaltı ve arama işlemleri neticesinde Konya il merkezi ve mülhakatlarında görevli adli ve idari 29 hakim ve 9 cumhuriyet savcısı olmak üzere toplam 38 kişi gözaltına alınmış, şüphelilerin ev, iş yeri ve araçlarında yapılan aramada delil niteliği olduğu düşünülen eşyalara el konulmuştur.

Emniyet ve savcılık ifadeleri alınan 38 şüpheli, ’Anayasayı ihlal ve silahlı terör örgütüne (FETÖ/PDY) üye olma’ suçlarından tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilmiş, mahkemece 35 şüpheli hakkında tutuklama, 3 kişi hakkında da adli kontrol (yurt dışı yasağı ve imza yükümlülüğü) kararı verilmiş olup, şüpheli 7 hakim ve savcı hakkında da yakalama kararı çıkarılmıştır” denildi.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi