Konya'da SGK Danışma Hattı Hizmete Girdi

01 Kasım 2013 Cuma 16:14

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Konya İl Müdürlüğü’nce çalışması tamamlanan 444 5 SGK Danışma ve Rehberlik Hattı, Türkiye’de ilk kez Konya’da hizmete girdi.

Konya'da SGK Danışma Hattı Hizmete Girdi
 Sosyal Güvenlik Kurumu Konya İl Müdürlüğü binasında düzenlenen 444 Konya SGK Danışma ve Rehberlik Hattı hizmetinin açılış törenine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Konya Valisi Muammer Erol, AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu, AK Parti Konya İl Başkan Yardımcıları Bestami İnan, Mustafa Dündar, Türk Telekom İl Müdürü Tevfik Fikret Karaman ve Konya protokolü katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan SGK İl Müdürü Cem Dinç, “444 5 745 Konya Sosyal Güvenlik Bilgi Hattımız ile vatandaşlarımıza bir adım daha yaklaşmayı hedefledik. Hizmete geçen bu iletişim hattı, Konyalı hemşehrilerimizin Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğümüz ve merkez müdürlüklerimizin hizmet binalarına kadar gelmeden sadece bir telefon ile İş göremezlik ödeneği (rapor parası), Sağlık hizmeti müstahaklık sorgulaması, Askerlik, Yurtdışı ve doğum borçlanması bilgilendirmesi, 4/B (Bağ-kur) ve GSSS borç sorgulaması, Sağlık ödemeleri, Maluliyet işlemleri ve Evrak takip süreci hakkında bilgilendirme ve danışma işlemlerini gerçekleştirebilecekleri bir hizmet hattıdır. 444 4 745 Konya Sosyal Güvenlik Bilgi Hattının il müdürlüğümüze tahsis edilmesinde yardımlarını esirgemeyen Konya Türk Telekom İl Müdürü Tevfik Fikret Karaman ve tüm çalışanlarına huzurlarınızda sonsuz teşekkürlerimizi sunarken, bilgi hattının tüm Konyalılara hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Sosyal ve Çalışma Bakan Yardımcısı Halil Etyemez de, “Yurdun dört bir tarafında hizmeti vatandaşlarımızın ayağına götürmek için gece gündüz çalışıyoruz. Vatandaşımızın beklentilerinin de üzerinde bir hizmet anlayışı benimsiyor, hizmetlerimizin odağına vatandaş memnuniyetini alıyoruz. Bugün burada vatandaşlarımıza sunduğumuz sayısız hizmetlere bir yenisini daha eklemenin haklı gururunu yaşıyoruz. Hizmete sunduğumuz bu hizmet hattı ile artık Konyalı kardeşlerimiz sosyal güvenlik ile ilgili birçok konuda bilgi alabileceklerdir. İlk kez Konya’da uygulamaya geçen bu hizmetin hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu ve Valisi Muammer Erol da, ilk kez Konya’da hizmete giren 444 5 SGK hizmet hattının Konya’ya hayırlı olmasını dileyerek, bu hizmetin gelmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler.
banner67
banner71

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mürüvet güneş 5 ay önce yorumlandı

Merhaba Ben dördüncü ayın 11.04.2011 sigorta girişim var bugüne kadar hiç borcum yok ödemelerimi düzenli yaptım Tarım bağkurluyum ben 2001’de çiftçilik belgesi çıkarttım 2011’de de girişim var sese ka girişim var acaba geriye dönüş pirimimi ödeyip emekli olabilir miyim 2001’de itibaren Çiftçi belgem var ben 01.10.1961 doğumluyum eğer ki dönüşüm oluyorsa herhangi bir evrak nerden almam gerekiyor

0 Kişi beğendi.
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi