Şehir Konferanslarının Konuğu Albayrak

01 Mart 2014 Cumartesi 17:26

Konya Büyükşehir Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi tarafından düzenlenen Şehir Konferansları’na Gazeteci-Yazar Hakan Albayrak konuk oldu.

Şehir Konferanslarının Konuğu Albayrak Mevlana Kültür Merkezi’ndeki konferansta “Küresel Dengeler ve Türkiye” konusu hakkında konuşan Albayrak, 17 Aralık Operasyonu’na değinerek, 12 senelik iktidarla Türkiye’nin dünya siyaset sahnesinin en etkili aktörlerinden biri olduğunu iddia etti. Albayrak, “Bundan 12 sene önce Türkiye’nin Kürt meselesine barışçı bir çözüm bulma umudu kalmamıştı. Bırakın kamuda birkaç istisna hariç başörtüsünün serbest kalabilmesini, üniversitede kızlarımızın başörtülü okuyacağından bile artık umudumuzu kesmiştik. Ekonomideki en büyük hedefimiz krizden kurtulmaktı, batmamaktı. Bugünkü Türkiye ekonomide dünyanın ilk 10’u arasına girme istidadı gösteren bir ülke. Bugünkü Türkiye dünya siyaset sahnesinin, iddia ediyorum, en etkili aktörlerinden biri. Tek başına mevcut dış politika angajmanları ve bu angajmanlardaki başarıları ile daha etkili ve başarılı bir devlet” şeklinde konuştu.

Albayrak, yerel seçimlerin önemine dikkat çekerek, “Türkiye insanlık namına hak için, hukuk için, hürriyet ve adalet için, insanlığın vicdanı olarak taarruzdadır. 30 Mart yeni bir dünya için, Türkiye’nin ve İslam dünyasının şahlanışı için çok önemlidir” ifadelerini kullandı.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi