Devlet Bahçeli:Evet diyeceğim

03 Ocak 2017 Salı 16:47

Devlet Bahçeli anayasa değişikliği ile ilgili "Meclis'te evet oyu vereceğim. Referandumda da evet diyeceğim" dedi.

Devlet Bahçeli:Evet diyeceğim
 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Anayasa Komisyonunda kabul edilen, Genel Kurula geldiğinde de oralardaki değerlendirmelerde katkı sağlayacak bir tek evet oyum vardır. Onu da vereceğim. Verdiğim evet oyunu da referandumda aynen tekrarlayacağım" dedi.

Bahçeli, partisinin grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"KORUMA SAYIMIZ SABİT, YENİ BİR TALEBİMİZ YOK"

Siyasilere suikast girişimi iddiaları üzerine konuşan Bahçeli, "Bize suikaste yönelik bir bilgi gelmemiştir. Basın yoluyla sayın Kılıçdaroğlu'na suikaste yönelik bilgilerin yaygınlaştığı söylenmektedir. Bizi kimse bu tür suikastlerle yıldıramayacaklardır. Bizim koruma sayımız sabit. Yeni bir talepte de bulunmuyoruz. Bizim arabalarımızda zırh yoktur. Hükümetin liderlere zırhlı araç vereceğine yönelik adımlar vardır. Ben böyle bir şeye gerek olmadığına dair kendilerine salık verdim" dedi.

OHAL'E TAM DESTEK

OHAL ile ilgili Bahçeli, “Terörün kökü kazınıncaya kadar, FETÖ ile yüzleşme ve hesaplaşma bitinceye kadar OHAL’e MHP bütün gücüyle tam destek verecektir” dedi.

MECLİS'TE VE REFERANDUMDA BAŞKANLIĞA EVET

“Anayasa değişikliği teklifi, 9 Ocak Pazartesi günü Genel Kurul’da görüşülmeye başlayacak. MHP içinde bazı milletvekillerinin eleştirileri var. Buna yönelik nasıl bir değerlendirmede bulunursunuz?” sorusunun ardından Bahçeli şunları söyledi:

“Normalde milletvekilleri düşüncelerini sizin gibi değerli basın aracılığıyla paylaşıyor. Bizde sizin aracılığınız ile öğreniyoruz. O bakımdan saygı duyuyoruz. Önümüzdeki hafta içerisinde Anayasa değişikleri gündeme geleceğini söylüyor. Anayasa Komisyonunda kabul edilen, Genel Kurula geldiğinde de oralardaki değerlendirmelerde katkı sağlayacak bir tek evet oyum vardır. Onu da vereceğim. Verdiğim evet oyunu da referandumda aynen tekrarlayacağım.”

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi