Doğu Anadolu Bölgesi Donuyor

10 Aralık 2015 Perşembe 11:09

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 19 dereceyle Ağrı'da kaydedildi.

Doğu Anadolu Bölgesi Donuyor
 Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Sibirya yüksek basınç sistemi etkisi altındaki bölgede, havanın az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus oluşması bekleniyor.

AĞRI GECE -19 DERECE OLDU

Bölgede gecenin en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 19 dereceyle Ağrı'da kaydedildi. Hava sıcaklıkları, diğer bölge illerinde dün gece sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 16, Ardahan'da 14, Erzurum ve Erzincan'da 10, Iğdır'da 5, Tunceli'de 4 dereceye kadar düştü.

EN SICAK HAVA IĞDIR'DA 8 DERECEYDİ

Bölgede, günün en yüksek hava sıcaklıklarının ise Iğdır'da 8, Erzincan'da 7, Tunceli'de 4, Ardahan'da 3, Kars'ta 2, Erzurum'da 1, Ağrı'da ise sıfırın altında 1 derece olması bekleniyor.

KAR KALINLIĞI PALANDÖKEN'DE 32 CM

Karın durduğu bölgede, kent merkezlerindeki kar kalınlıkları Ağrı'da 8, Erzurum'da 4, Ardahan'da 3, Kars'ta 2, Erzurum'daki Konaklı Kayak Merkezi'nde 35, Palandöken Kayak Merkezi'nde 32, Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde 9 ve Erzincan'daki Ergan Kayak Merkezi'nde 15 santimetre olarak ölçüldü.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi