Levent Kırca Başbakan ve Başörtülülere Hakaret Etti

30 Haziran 2013 Pazar 11:31

Levent Kırca, 'İçerdekiler' adlı tiyatro oyununda Başbakan Erdoğan'a yönelik ağır benzetmelerde bulundu.

Levent Kırca Başbakan ve Başörtülülere Hakaret Etti
 

Levent Kırca, Rıfat Ilgaz Açık Hava Tiyatrosu'nda "İçeridekiler" oyununu sahneledi. Küfürlü bir dille eleştirilerde bulunan Kırca, Başbakan Erdoğan'ı Hitler'e benzetti.

Silivri Cezaevi'nde bulunan Ergenekon davası sanıklarının köle muamelesi gördüğünü ileri süren Kırca, Kürt açılımını da şu sözlerle eleştirdi: "Teröristlere her şey serbest, onlar Başbakan'ın arkadaşı. Bunlar teröristlerle işbirliği yapıyor, sebep; açılım bu kadar basit."

"AĞZI KÖPÜKLÜ, GÖZÜNDE DE TEZEK VAR!"

Hızını alamayan Kırca, Başbakan Erdoğan'ı BOP Eş Başkanı gibi göstererek, "Yakında paraların üzerindeki Atatürk kalkacak onun yerine bir ata binmiş BOP Eş Başkanı, at şahlanmış, ağzı köpüklü, gözünde de tezek var." ifadelerini kullandı.

"ŞU BURUN BENİ ACAYİP TAHRİK EDİYOR"

Türk Hava Yolları'nın kılık kıyafet düzenlemesi ile ilgili çalışmalarını da eleştiren Kırca, sahneye çarşaf giymiş bir oyuncu çıkararak "İşte Türk Hava Yolları'nın hostesi gelmiş."ifadelerini kullandı. Çarşaflı kadına yönelik ağır hakaretlerde bulunan Kırca, şunları söyledi:"Sen örtünmeyi becerememişsin. Burnun patlıcan gibi ortada kalmış. Ya şu burun beni acayip tahrik ediyor lan."

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI'NIN KATKILARIYLA

Ergenekon Terör örgütü ve Balyoz Darbe Planı davasının sanıklarını kahraman olarak gösteren Kırca'nın oyununa ait afişlerde "T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla" şeklindeki ibare dikkat çekiyor. Esenyurtlu vatandaşlar ise söz konusu oyunun Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenmesine tepki gösterdi.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi