THY Seferlerine Kar Engeli

19 Şubat 2015 Perşembe 11:05

Türk Hava Yolları, bugün öğlene kadar yapılacak tüm iç hat seferlerini iptal etti.

THY Seferlerine Kar Engeli
 Türk Hava Yolları, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan bugün öğleye kadar yapılacak olan tüm iç hat seferlerinin karşılıklı olarak iptal edildiğini duyurdu. THY'den yapılan açıklamaya göre 370 uçuş iptal edildi.

THY yetkilileri, yolculardan uçuşların güncel durumu ile ilgili bilgileri internet sitesinden kontrol etmeden havalimanına gelmemeleri istedi. Ayrıca THY, bazı dış hat seferlerinde de iptaller olacağını açıkladı.

THY 6 BİN 500 YOLCUSUNU OTELLERE YERLEŞTİRDİ

İstanbul'daki yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle uzun menzilli ve Avrupa'nın yatılı hariç tüm uçuşlarını
 iptal eden THY, Atatürk Havalimanı'nda kalan yolcularının bir kısmını otellere yerleştirdi. THY'nin şu ana kadar 6 bin 500 yolcusunu anlaşmalı olduğu çeşitli otellere yerleştirdiği öğrenilirken, otel desk önünde uzun kuyruklar oluştu. Bu arada, yoğun tipi ve taşıt ulaşımında yaşanan zorluklar nedeniyle bazı yolcuların da otellere transferi yapılamadı. Bu yolcuların, havalimanında bulunan konferans salonları ile iç ve dış hatlar geliş terminalinde bulunan salonlarda ağırlanmaya başlayacağı öğrenildi. THY şu ana kadar yolculara 20 bin kişilik kumanya dağıttı.

ATATÜRK HAVALİMANI OTELE DÖNDÜ

Ailesi ile birlikte ABD'den gelip Logos'a gidecek olan John Prince, 10 saattir havalimanında beklediklerini belirterek, "Dün geldik. Uçağımız indiğinde kar yağışı nedeniyle park yerine gelmemiz zaten uzun sürdü; ancak sonunda terminale gelebildik. Bugün uçmayı umuyoruz. Umarım doğa şartları tekrar değişir" dedi.

İran'ın Isfahan şehrinden gelip Los Angeles'a gidecek olan Alfred G.Y., "Kar yağışı nedeniyle uçamıyoruz. Bugün saat 11.00'de uçmayı planlıyoruz. Sağlıklı bir bilgi alamadık" diye konuştu.

Beşiktaş maçına Liverpool'a gitmeye çalışan Mustafa Doğruyol ise, "Bir yere gidemiyoruz. İstanbul'da kaldık; ama sıkıntı. Bir şeyler bulabilir miyiz diye. 3-4 saattir bilet bakıyoruz. Kendimize1-2 saat daha limit verdik" şeklinde konuştu.

Beşiktaş maçına yetişmeye çalışan bir başka yolcu Demir Dülger şöyle konuştu:
"Bu sabah Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Londra'ya uçmam gerekiyordu. Gece yarası uçuşun
 iptal olduğunu öğrendim. Sonra 3-4 saat uğraştım bilet bulamadım. Şansa sabah bir bilet buldum. Tekrar bilet aldırdım."

DENİZ ULAŞIMINA KAR ENGELİ

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. de olumsuz hava koşulları nedeniyle bugünkü bazı seferlerini iptal etti. İDO'nun internet sitesinden yapılan duyuruya göre, bugün 07.00 Yenikapı-Bandırma ve 07.30 Bursa-Yenikapı hızlı feribot seferleri ile 07.30 Bandırma-Yenikapı-Bostancı ve 18.30 Bostancı-Yenikapı-Bandırma deniz otobüsü seferleri yapılamayacak. Olumsuz hava koşulları nedeniyle Sirkeci-Harem hattı araba vapuru ile iç hat seferleri de geçici süre iptal edildi.

SABAH SAATLERİNDE SEFERLER BAŞLADI

Kar yağışı nedeniyle hem hemen bütün seferlerin
 iptal edildiği Atatürk Havalimanı'nda bu sabah saatlerinden itibaren uçak kalkışları başladı. Gece saatlerinden itibaren Devlet Hava Meydanları İşletmesi ekipleri yoğun bir şekilde kar altında kalan pist ve park alanlarını temizleme çalışması yaptı. Çalışmaların ardından Türk Hava Yolları'nın Londra, New-York, Aeroflot Hava Yolları'nın Rostov ve Atlasglobal Havayolları'nın Erivan seferlerinin kalkışı gerçekleşti.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi