Konya'da Minibüsçüler Yol Kapattı-Video

29 Mayıs 2013 Çarşamba 13:59

Konya'da Uluırmak-Eski Garaj hattında yolcu taşıyan minibüs şoförleri, güzergahlarındaki Kaşınhanı Mahallesi'nden, izinsiz olarak yolcu taşıyan minibüslerin bulunduğu iddia ederek, minibüsçüler odası önündeki, yolu ulaşıma kapatıp durumu protesto...

Konya'da Minibüsçüler Yol Kapattı-Video
 Konya'da Uluırmak-Eski Garaj hattında yolcu taşıyan minibüs şoförleri, güzergahlarındaki Kaşınhanı Mahallesi'nden, izinsiz olarak yolcu taşıyan minibüslerin bulunduğu iddia ederek, minibüsçüler odası önündeki, yolu ulaşıma kapatıp durumu protesto etti. Şoförler kendi araçlarındaki kameralarla, izinsiz olarak yolcu taşıdıklarını iddia ettiklerini minibüslerin yolcu, indirip- bindirdiği görüntüleri de basına dağıttı. 

Uluırmak- Eski Garaj hattında yolcu taşıyan 'M' plakalı ticari plakaya sahip yaklaşık 50 minibüs şoförü, minibüsçüler odası önünde toplandı. Oda önündeki yolu ulaşıma kapayan şoförler, 2009 yılı yerel seçimlerinde belde iken mahalleye dönüşen yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki Kaşınhanı'na, Büyükşehir Belediyesi'nin onayıyla yolcu taşımaya başladıklarını belirtti. Ancak, Kaşınhanı belde konumunda iken, belde halkının toplu taşıma için kurduğu kooperatife bağlı minibüslerin halen yolcu taşıdığını, bunun yasal olmadığını öne sürdü. Danıştay 8'inci Dairesi'nin de kooperatife bağlı minibüslerin yolcu taşıyamayacağı yönünde kararın olduğunu ifade eden eylem yapan şoförler adına konuşan Mevlüt Bakırtaş, şunları öne sürdü: "Yolcu alma hakkı olmayan kooperatif araçları bizim güzergahımızda bir liraya yolcu taşıyor. Elimizde mahkeme kararları var ve kooperatif araçlarının yolcu aldığını biz minibüslerimizdeki güvenlik kameralarıyla da tespit ettik. Buna Konya'nın yetkilileri sessiz kalıyor. Gerekli yerlere başvurduk ama sonuç alamadık." 

Yolu ulaşıma kapatıp minibüsçüler odası önünde protesto eylemi gerçekleştirdiklerini ifade eden Bakırtaş, kendi araçlarındaki kameralarla, izinsiz olarak yolcu taşıdıklarını iddia ettiklerini minibüslerin yolcu, indirip- bindirdiği görüntüleri de basına dağıttı. Protestocu şoförler, minibüsçüler odası yetkilileri tarafından ikna edilerek eylemine son verdi. Yaklaşık yarım saat ulaşıma kapanan yolda yeniden ulaşıma açıldı.

KONYA MİNİBÜSÇÜLER YOL KAPATTI:

 

video
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi