SP Genel Başkanı Kamalak, Konya'da Büyük Mısır Mitingi'ne Katıldı

18 Ağustos 2013 Pazar 11:34

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partisinin Konya’da düzenlediği ‘Büyük Mısır Mitingi’nde konuştu. Kamalak, “Mısır’da ikinci bir İslam inkılabı yaşanacaktır” dedi.

SP Genel Başkanı Kamalak, Konya'da Büyük Mısır Mitingi'ne Katıldı
 

Mısır’da darbe karşıtlarına yapılan katliamı protesto etmek amacıyla Saadet Partisi tarafından Konya’da “Büyük Mısır Mitingi” düzenlendi. Hükümet Meydanı’nda düzenlenen mitinge, SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, parti yöneticileri, 30 sivil toplum kuruluşunun temsilcileri ve binlerce kişi katıldı. Döviz ve pankartların açıldığı mitingde Amerika, İsrail ve Mısır askeri darbe yönetimi aleyhine sloganlar atıldı. Konuşmalar sırasında SP İstanbul Gençlik Kolları üyeleri, 1980 yılında Kudüs mitinginde açılan “Bütün Müslümanlar Birleşsin” yazılı pankart ile miting alanına geldi. Ardından miting alanında Amerika ve İsrail bayrakları yakıldı. Mitingde konuşan SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, yapılması gerekenin bütün Müslümanların bir araya gelmesi olduğunu söyledi. Bütün Müslümanların kardeşlik zincirini oluşturması gerektiğini ifade eden Kamalak, “Unutmayın, hayran olduğumuz 54 yıldır kapısını çaldığımız batı ve onlarla sarmaş dolaş olan ırkçı Siyonizm ile küresel emperyalizm, Müslümanlara sizin iki şıktan birini seçme hakkınız vardır, üçüncü bir hakkınız yoktur diyor. Nedir o iki şık, ya köle olacaksın, esir olacaksın, kulum olacaksın ya da öleceksin. İhvan ise ikinci şıkkı tercih etti. Şehadeti tercih etti” dedi.“MISIR’DA İKİNCİ BİR İNKILAP YAŞANACAK”

Mısır’da ikinci bir İslam inkılabı yaşanacağını söyleyen Kamalak, “Bundan tereddüdünüz olmasın ve yine asla unutmayın ki, Dünyada en verimli iki şey vardır. Bunlardan birisi şehit kanı, diğeriyse alın teridir. İhvan yeterince şehit kanı vermiştir ve yeterince de alın teri dökmüştür. Emin olun Mısır’da oluk oluk akan şehit kanları ve yağmur gibi alınlarından boşanan terler, mutlaka meyvesini verecektir” ifadelerini kullandı.“TEK ÇARE TÜM MÜSLÜMANLARIN BİRARAYA GELMESİDİR”

Tek çarenin tüm Müslümanların ve kardeşlerin bir araya gelmesi olduğunu kaydeden Kamalak, “Şunu unutmayın, boğazına kadar günaha batmış olsa bile bir Müslüman, ehli küffara nispetle bize daha yakındır. Bundan dolayı kardeşlerin arasını bulalım. Birbirimize İslami duygularla yaklaşalım. Kardeşlik hukukunu tesis edelim. Mutlak suretle bir araya gelmemiz İslam Birliği'ni kurmamız lazım. Yaklaşık 2 milyar, İslam alemi sizleri bekliyor. Neredesiniz diyorlar. Gezdiğiniz ziyaret ettiğiniz bütün İslam ülkeleri, İslam liderleri aynı bekleyiş içerisindedirler. Neredesiniz diyorlar. Sancak indiği yerden kalkar. Yiğit düştüğü yerden kalkar. Bu sancak İslam Birliği sancağı, buradan yükselecektir. Sizi bekliyor" şeklinde konuştu.SP Genel Başkanı Kamalak, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Geç kalmadan işin gereğini yapmamız gerekiyor. Ümitsizliğe asla ve asla yer yok. Erbakan hocamız, bu günlerin geleceğini 10 küsur yıl önceden haber vermişti. Hatta 40 yıl önceden haber vermişti. Siyonistlerin gizli dünya devletinden haber vermişti. Küresel emperyalizm Irak’ı işgal ettiği zaman TBMM’ye sesleniyordu. Ey milletvekilleri, o teskere Meclis’ten geçer de, Irak’ta bir tek Müslüman’ın burnu kanayacak olursa, yedi sülaleniz başını kaldırmamış olsa bile, onun vebalinden kurtulamazsınız diyor, özünüze ve inancınıza dönün diyordu. Ve bu maksatla D-8’leri kurmuştu. Diyordu ki, Irak’tan sonra sıra Suriye’ye gelecektir ama unutmayın ki, asıl hedef Türkiye’dir. Çünkü ırkçı Siyonizm’in ve küresel emperyalizmin nihai amacı, büyük İsrail devletini kurmaktır. Osmanlı’yı yıkmak suretiyle küçük İsrail’i kurdular. Şu an büyük İsrail devletini kurma mücadelesini vermektedir. Bu devletin sınırları, Nil’den Fırat’a kadar uzanan bölgeyi kapsar. Bu bölgenin önemli bir kısmı Türkiye’nin sınırları içerisindedir. Olsun bunların hiçbirinin önemi yok.” banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi