Elektroşokla Balık Avlayanlara Suç Üstü

25 Eylül 2017 Pazartesi 13:24

Beyşehir Gölü'nde, "elektroşok" adı verilen ve suya elektrik akımı verilerek gerçekleştirilen yasa dışı avlanma yöntemiyle avlandığı iddia edilen 6 kişiye 27 bin 900 lira ceza uygulandı.

Elektroşokla Balık Avlayanlara Suç Üstü
 Beyşehir Gölü’nde son dönemde giderek yaygınlaşan elektroşok yöntemiyle su ürünleri avlayan kişilere yönelik denetim ve kontrollerini sıklaştıran Beyşehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bağlı su ürünleri kontrol görevlileri, alınan bir ihbar üzerine harekete geçti.

Beyşehir Gölü’nün Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesi sınırındaki kıyılarda arama tarama yapan ekipler bir teknede yaptıkları incelemede şokla avda kullanılan bir elektroşok cihazı, akü ve avı yapılan balıkları su yüzeyinde toplamada kullanılan kepçe ele geçirdi.Su ürünleri kontrol görevlileri, bir süre sonra, içerisinde 4 kişi bulunan bir gezi teknesiyle karşılaştı. Teknede yapılan incelemede elektroşok cihazı, akü, akü bağlantı kablosu ile kepçe buldu.

Görevliler iki farklı operasyonda elektroşok cihazı kullandıklarını tespit ettikleri S.Y, K.A, T.Y, M.K, T.A. ve S.T'ye toplamda 27 bin 900 lira ceza uyguladı.

Ele geçirilen 70 kilo balıktan canlı olanları göle salındı.
banner67
banner71

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi