Seydişehir Yeni Hastanesine Kavuşuyor

29 Eylül 2014 Pazartesi 15:25

Konya’nın Seydişehir ilçesinde yapımına başlanan yeni hastane binası 2015 yılının Haziran ayında hizmete açılacak.

Seydişehir Yeni Hastanesine Kavuşuyor
Konya’nın Seydişehir ilçesinde yapımına başlanan yeni hastane binası 2015 yılının Haziran ayında hizmete açılacak.

AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekci, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Konya İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci ve beraberindeki heyetle birlikte yapımı devam eden hastane inşaatında incelemelerde bulundu. İncelemelerde yüklenici firma sahibi çalışmalar hakkında bilgi verdi. 15 bin metrekare kapalı alandan oluşan yeni hastanenin yapımı tamamlandıktan sonra lüks otel konforunda olacağını kaydeden Konya Milletvekili Harun Tüfekci, metrekare artırımından dolayı kısa süreli bir gecikme yaşandığını kaydetti. Tüfekci yaptığı açıklamada, “Bölge insanımıza daha geniş bir alanda evladiyelik bir bina yapılsın istedik. İl Sağlık Müdürümüz bize destek verdi. Yapılan hastanemiz en az 20 yıl Seydişehir’e hizmet versin istedik. Halen hizmet veren mevcut 150 yatak kapasiteli hastaneyle birlikte toplam 250 yatağa ulaşacaktır. Seydişehir bir daha hastane sorunuyla karşı karşıya kalmasın istedik; yapılan iş yüzde 90’ı geçti. Tahminimize göre 2015 yılı Haziran ayında hizmete girecek” dedi.

Seydişehir’de yapımı devam eden hastanede sona yaklaşıldığını kaydeden Konya İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci de, “Bir ve ikişer kişilik odalarla otel konforunda olan bir hastane olacak. Önümüzdeki günlerde müteahhidimiz çalışmalarını tamamlayacak. Eksik olan kısımlar ikinci bir ihaleyle kış sezonunda yapılarak 2015 yılı ilkbahar-yaz döneminde yeni hastaneye taşınmış, orada hizmet vermeye başlamış olacağız. Eski hastanemizin de niteliği artırılarak her ikisini de vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

Heyet daha sonra 112 acil komuta merkezine geçerek sorunları dinledi ve gerekli çalışmaların yapılması konusunda fikir alış verişinde bulundu.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi