Aynı Kalp Damarları Tıkanan Çift Anjiyo Oldu

20 Şubat 2014 Perşembe 18:34

Konya’da sağ ana damarları tıkalı olduğu anlaşılan Ömer ve Emine Carcı çiftine aynı damarlardan anjiyo yapıldı.

Aynı Kalp Damarları Tıkanan Çift Anjiyo Oldu
 Konya’nın Ereğli ilçesinde yaşayan 71 yaşındaki Emine Carcı, dün kalp krizi geçirince Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. İlk müdahalesi yapılan yaşlı kadın, hemen Özel Farabi Hastanesi’ne sevk edildi. Carcı’nın ilk tetkiklerinde sağ ana damarının tıkalı olduğu anlaşılınca anjiyo yapılmasına karar verildi. Eşinin kalp krizi geçirerek anjiyo olmasına üzülen 75 yaşındaki Ömer Carcı da göğüs sıkışması nedeniyle acile alındı. İlk müdahalesi yapılan yaşlı adamın da sağ ana damarının tıkalı olduğu tespit edildi. Yaşlı adamın da anjiyo olmasına karar veren hastane doktorları, karı kocaya aynı anda aynı damarlardan anjiyo gerçekleştirdi.

Yaşlı çift hakkında bilgi veren Kardiyoloji Uzmanı Uzman Dr. Durmuş Ünlü, Emine Carcı’nın dün öğle saatlerinde Ereğli’den kalp krizi nedeniyle hastanelerine sevk edildiğini belirtti. Yaşlı kadına dün acil olarak anjiyo yaptıklarını anlatan Dr. Ünlü, “Hastamızın sağ damarında yüzde yüz tıkanıklık vardı. Kriz olduğu için hemen oraya işlem yaptık. Oraya stent koyup damarı açtık. Ömer bey de akşam saatlerinde hasta yakını olarak göğüs ağrısı olduğu için acilde müdahalesine yaptık. Onu da hemen hastaneye kaldırdık. Kriz bulguları bulmadık ama 10 yıl önce sigarayı bıraktığı, şeker hastalığı olduğu ve kronik bronşit olduğunu fark edince bu hastayı da anjiyoya aldık. Ömer beyin de sağ damarında yüzde yüz tıkanıklık olduğunu gördük. Şu an hastalarımızın genel durumu iyi. Bir sıkıntıları yok. Tesadüf olarak ikisinin de sağ ana damarlarının tıkanık olduğunu gördük” dedi.

Eşine üzülerek rahatsızlanan ve anjiyo olan Ömer Carcı, “Eşimi Ereğli’de hastaneye götürdüm. Orası da buraya acile sevk etti. Ben de buraya gelince hanıma biraz üzüldüm. O yüzden biraz sıkıntı oldu. Bana da anjiyo yaptılar. Bütün doktorlardan Allah razı olsun” diye konuştu.
Emine Carcı da, “Ereğli Devlet Hastanesi’nde bana 100 gram serum takıp eve git dediler. Kalp grafiğim çekildi. Hastanedeki doktorlar ve hemşireler başıma toplanınca ben çok şaşırdım. Ne olduğunu bana söylemediler. Benim tansiyonumu alamadılar. O an için nabızlarım hep durdu. Onlarda korktu, ben de korktum. Buraya gelir gelmez bana anjiyo yaptılar. Damarım açıldı. Allah’a çok şükür. Eşim de bana dayanamadı da geldi. Daha önce de onun ana damarları tıkanmıştı, 10 yıl önce açmışlardı. Burada da araştırması yapılınca tıkanıklık varmış, onu da açtılar. Karı koca ikimizde aynı damarlardan anjiyo olduk. Şimdi iyiyiz şükürler olsun” ifadelerini kullandı.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi