Karataya 2 yeni Kur'an Kursu

05 Mayıs 2014 Pazartesi 16:33

Konya'nın merkez Karatay ilçesinde yapılacak olan Bereket Kur'an Kursu ve Bilali Habeşi Kur'an Kursu'nun temeli düzenlenen törenle atıldı.

Karataya 2 yeni Kur'an Kursu
 

Başak Mahallesi'nde düzenlenen temel atma törenine, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay Müftüsü Hasan Hüseyin Arslantürk, Kur'an kurslarının yapılmasına destek veren derneklerin yöneticileri ve mahalle sakinleri katıldı. Törende konuşan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, din eğitimi ile ilgili üzerlerine düşen görevi yerine getirdiklerini belirterek, “Kur'an kurslarıyla ilgili hep şunu söyledik; Kur'an kurslarının çevre düzenlemesi dahil, Karatay sınırları içinde ve dışında nerede olursa olsun biz üzerimize düşeni yapacağız. Zira cami cemaatinin yetiştiği yer, manevi değerlerin ilk alındığı yer. Onun için iki Kur'an kursunun birden temelini sizlerle birlikte atıyoruz. Bunlardan biri Bereket Kur'an Kursu inşaatı Başak Mahallesi’nde, diğeri de Bilali Habeşi Kur'an Kursu da Saraçoğlu ve Erler Mahallesi'nde” ifadelerini kullandı.
Eğitim veren Kur'an kursları hakkında bilgi veren Karatay İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Arslantürk ise, “Kurumlar arası en güzel işbirliği şu an ortada. İlçemizde 68 Kur'an kursu var ve bu kurslarda 5 binin üzerinde öğrenci eğitim görüyor. 500 öğrencimiz de hafızlık eğitimi görüyor” diye konuştu.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından Kur'an kurslarının temeli dualar eşliğinde atıldı.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi