Seydişehir’de Acil Kaçış Rampaları Hizmette

04 Ağustos 2014 Pazartesi 12:34

Konya’nın Seydişehir ilçesinde, freni patlayan kamyon ve çekicilerin durmasını sağlamak amacı ile Seydişehir Antalya Karayolu’nda yapılan kaçış rampasında tadilat tamamlanırken, yapımına başlanan ikinci kaçış rampası da faaliyete geçti..

Seydişehir’de Acil Kaçış Rampaları Hizmette
Konya’nın Seydişehir ilçesinde, freni patlayan kamyon ve çekicilerin durmasını sağlamak amacı ile Seydişehir Antalya Karayolu’nda yapılan kaçış rampasında tadilat tamamlanırken, yapımına başlanan ikinci kaçış rampası da faaliyete geçti.

Seydişehir-Antalya Karayolu’nun 9. kilometresinde bulunan ve meydana gelen kazalar ile adı ölüm virajına çıkan bölgede Türkiye’de bir ilk olarak planlanan ve daha sonra Konya Karayolları Bölge Müdürlüğü’nce ihale edilerek yapımı tamamlanan acil kaçış rampası 2007 yılında hizmete girmişti. 2007 yılında yapılan ve geçen yıl kimliği belirsiz kişilerce kumunun çalınmasından dolayı bir sürücüye mezar olan acil kaçış rampasında Karayolları çalışma başlatmıştı. Karayolları Bölge Müdürlüğü’nce bölgede yapılan çalışmalar sonucu acil kaçış rampasının hemen alt kısmında bulunan keskin viraja ikinci bir kaçış rampası yapılırken, eski kaçış rampası da tadilattan geçirilerek yeniden faaliyete geçirildi.


banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi