Seydişehir’de Cumhuriyet Çinarlarina Ziyaret

28 Ekim 2014 Salı 17:13

Konya’nın Seydişehir İlçe Kaymakamı Tuncay Sonel’in ilçeye atanmasıyla başlayan ve ilk olarak Cumhuriyetin 89. Yılı kutlamaları çerçevesinde hayata geçirilen “Cumhuriyet Çınarları”nı ziyaret bu yıl da devam etti.

Seydişehir’de Cumhuriyet Çinarlarina Ziyaret
Konya’nın Seydişehir İlçe Kaymakamı Tuncay Sonel’in ilçeye atanmasıyla başlayan ve ilk olarak Cumhuriyetin 89. Yılı kutlamaları çerçevesinde hayata geçirilen “Cumhuriyet Çınarları”nı ziyaret bu yıl da devam etti.

Cumhuriyetin 91. Yılı olan bu yıl ki kutlamalar öncesinde Kaymakam Tuncay Sonel, ilgili birimlere vermiş olduğu talimat ile tespit ettirdiği, Seydişehir’in tüm mahallelerinde hayatta olan 1923 doğumlu Cumhuriyet ile yaşıtları Cumhuriyet Bayramı öncesi ziyaret etti. Kaymakam Sonel, öncelikle ziyaret heyeti içerisinde bulunan sağlık personelince sağlık kontrolünden geçirilmesini sağlıyor daha sonrasında ise karşılıklı sohbetler ile ihtiyaç ve istekleri tespit ederek gideriliyor.

Cumhuriyet Yaşıtlarına yapılan ziyaretlerde, Kaymakam Sonel’e, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Oyanık, Emniyet Müdürü Ali Gürbunar, Başhekim Dr. Fatih Altıntepe, Aile Hekimliğinden Dr. Hatice Yıldırım, Müftü Kemal Demirel, Nüfus Müdürü Mustafa Turgut, Vakıf personeli, öğretmen, hemşire ve mahalle muhtarından oluşan ekip eşlik ediyor.

Kaymakam Tuncay Sonel yaptığı konuşmada, "İlçemizde iki yıl önce 34 olan fakat bu gün itibariyle sayıları 18’e düşen Cumhuriyet’le yaşıt dede ve ninelerimizi gezerek onlara hal hatır sormak varsa ihtiyaçlarını gidermek ve onların gönüllerini almak için ekibimizle birlikte onları evlerinde ziyaret ediyoruz. Daha önceki görev yerlerimizde de bu ziyaretlerimizi düzenli bir şekilde yapmıştık. Bu uygulamaya Seydişehir’de de ekibimizle birlikte devam ediyoruz. Cumhuriyetle yaşıt vatandaşlarımızı, şehit ailelerimiz ve gazilerimize yemek düzenleyip bir arada olacağız, ayrıca 29 Ekim kutlamaları programında da yine gelebilecek olan Cumhuriyet yaşıtlarımıza, gazilerimize ve şehit ailelerimize protokolde yerlerini ayırıp, bayramı ayrı bir güzellik katmaya çalışacağız. Bu yıl geçen yıllardan farklı olarak 29 Ekim akşamı İlçemiz Kapalı Spor Salonun da halkımıza ücretsiz olarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sıra Gecesi Ekibince güzel bir program düzenleyeceğiz inşallah” dedi.

İlçemiz Gökçehüyük Mahallesinde zor fiziki şartlarda on beş yıldır yatalak annesi Ayşe Erikçi’ye büyük bir özveriyle bakan kızı Emine Erikçi, Kaymakam Sonel’in kendilerine gösterdiği ilgi ve sıcaklıktan çok duygulandıklarını, gerekli her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını Kaymakam Sonel’in yeni bir ev yapımına başlamasının üzerine ise söyleyecek bir şey bulamadığını belirterek göz yaşlarına hakim olamadı.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi