Konya Sağlık Kuruluşları Mercek Altında

02 Mart 2015 Pazartesi 18:33

Konya merkez ve ilçelerinde faaliyet gösteren sağlık kurum ve kuruluşlarının yöneticilerinin katıldığı Genişletilmiş İl Koordinasyon ve Genişletilmiş ASKOM toplantıları gerçekleştirildi.

Konya Sağlık Kuruluşları Mercek Altında
 Konya İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci başkanlığında yapılan toplantıya, Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz, Sağlık Bakanlığı Konya Bölge Saha Gözlemcisi Dr. Fatih Demirbaş, İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yöneticileri, Halk Sağlığı Müdürlüğü yöneticileri, İlçe Sağlık Müdürleri, İl ve ilçe devlet hastanelerinin başhekimleri ile çok sayıda sağlık yöneticisi katıldı. Sağlık alanında yaşanan sorunların çözümü konusunda sağlık yöneticilerinin fikir alışverişinde bulunduğu toplantıda, Konya’da faaliyet gösteren sağlık kurumlarının, daha etkin ve verimli bir şekilde, Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği hedef ve stratejilere uygun olarak sağlık hizmeti sunabilmesi için yapılması gerekenler konuşulup tartışıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin sunumlarının da yapıldığı Genişletilmiş İl Koordinasyon Toplantısı’nda; sağlık yöneticilerinin hasta ziyareti uygulaması, sağlık yatırımları, ikinci ve üçüncü basamak tedavi hizmetleri, birinci basamak sağlık hizmetleri, aile hekimliği, koruyucu sağlık hizmetleri, evde sağlık hizmetleri, tele radyoloji, acil servisler ve 112 acil sağlık hizmetleri değerlendirildi.

Genişletilmiş İl Koordinasyon Toplantısının ardından yapılan Genişletilmiş İl Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM ) toplantısında ise kriz merkezi, ortak çağrı merkezi, acil servis yeşil alan hastalarının koordinasyonu, yoğun bakım ünitelerinin takibi konularında değerlendirmeler yapıldı.
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi