AKP'nin Yeni Seçim Sloganı

21 Eylül 2013 Cumartesi 12:29

AKP'nin seçim çalışmalarında kullanacağı sloganın teması belli olmaya başladı. İşte AKP'nin seçimlerde kullanacağı yeni sloganın konusu.

AKP'nin Yeni Seçim Sloganı
 

Başbakan Erdoğan'ın "En az üç çocuk"söylemi AK Parti'nin seçim sloganı oluyor. AK Parti il teşkilatları yerel seçim sürecinde seçmenin dikkatini "Yaşlı nüfus" riskine çekecek.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar İl Başkanları toplantısında genç nüfusun önemi ve çok çocuk konulu bir brifing verdi.

Vatan'ın haberine göre; Türkiye'nin gelecekte yaşlı nüfus sıkıntısı yaşayabileceğini savunan Hotar, bunun için AK Parti hükümetinin çalışan kadına doğum izninin artırılması, çocuk başına teşvik verilmesi, bir yaşın altında olan kadınlara çalıştıkları işyerinde gece nöbeti yazılmaması gibi düzenlemeleri uygulamaya koymakta olduğunu anlattı.

AK Parti, İl Başkanları aracılığıyla yerel seçim sürecinde üç çocuk konusunu gündemde tutacak.

Teşkilatlara dağıtılan dokümanlarda Türkiye'nin on beş yıl içerisinde nüfus artışının durması ve Batı Avrupa ülkeleri benzeri nüfus yaşlanması riski bulunduğu rakamlarla anlatılıyor.

Ayrıca hükümetin önümüzdeki süreçte çok çocuğun yanında evliliği de teşvik etmek için yasal evlilik yardımlarının önemli oranda artırılması üzerinde çalıştığı da vurgulanacak.

banner67

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mustafa Demirel 8 yıl önce yorumlandı

niye olmasin.dibimizde suriye,iran,irak bulundumu 3 yerine 5 yapalim.

0 Kişi beğendi.
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi