Başbakan Kendi İsmini Taşıyan Üniversitede

12 Kasım 2012 Pazartesi 13:07

Başbakan, kendi ismini taşıyan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde konuşuyor.

Başbakan Kendi İsmini Taşıyan Üniversitede
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin 2012-2013 akademik yıl açılışında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunuyor...


Erdoğan'ın konuşmasından önemli notlar:

Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Acımız çok büyük. Hepsi birer kahraman. Canı pahasına, şehadet aşkıyla ülkesi için mücadele eden kahramanlık ruhu işte budur. Başımızın öne eğik olması birilerinden çekindiğimiz için değil. O andaki hüznümüz sebebiyledir.

"MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ!"

Bu durumu başka yere çekenlere sesleniyorum. Biz başımızın nerede dik olduğunu göstermiş bir kadro harekatının öncüleriyiz. Teröre karşı bütün birimlerimizle, cesaret ve fedakarlıklar büyük bir mücadele yürütüyoruz. Teröre karşı usanmadan mücadele vermeye devam edeceğiz. Bu mücadelede kazalar da olabiliyor. Şahitlerimize tekrar rahmet diliyorum. Pervari'deki kazayla ilgili adli ve idari soruşturma açıldı.

"BU BİZİM İLKEMİZDİR"

İsmimi taşıyan bu üniversitenin açılışını yapmak için baba ocağındayım. Biz bir şey olmak için değil bir şeyler yapabilmek için bu mevkide bulunuyoruz. Bizler fani olduğumuzu bir gün bu emaneti teslim edeceğimizi aklımızda tutuyoruz. Hesaba çekilmeden kendinizi hesaba çekiniz. Bu bizim ilkemizdir. İnsanlar yaptıklarıyla anılırlar. İsimler ortaya koydukları eserle yaşar. Milletin vicdanında mahkum olanların isimleri tabelalardan bir bir indiriliyor. Bu isimleri tabelalar değil millet yaşatır.

"O GÜNLERİ ANCAK YAŞAYAN BİLİR"

Bundan 10-20-30 yıl önce babam yaz tatillerinde bizleri alıp buraya getirdiğinde durum neydi, bugün durum ne. Türkiye'nin her yerinde çocuk olmak zordu ama Karadeniz'de çocuk olmak daha da zordu. Rize'nin köylerinde okula ulaşmak için sabah ve akşam en az iki saat yol giden çocuklar biliyorum. günlerde bir kurşun kalemi bir santim kalıncaya kadar kullanmak zorundaydık. O günleri yaşayanlar bilir.

"RİZELİ ÇOCUKLARIN ESERİ BU..."

Gerçekten çok büyük çileler yaşadık, çok büyük acılar yaşadık. Bugün Karadeniz’de gururla yükselen yuva Rize’li yavruların eseridir. Rize’nin çocuklar artık genç yaşta gurbete çıkmayacaklar.

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi