Erdoğan'dan idam açıklaması

22 Ekim 2016 Cumartesi 20:12

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnegöl'de yaptığı konuşmada idam konusuna değindi. Erdoğan 'Genel Kurul'dan geçtiği anda onay veririm" dedi.

Erdoğan'dan idam açıklaması
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa'nın İnegöl ilçesinde Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü'nün açılış törenine katılarak konuşma yaptı.

"BEN ONAYI VERİRİM"

"Parlamentoda idam konusu gündeme gelip Genel Kurul'dan geçtiği anda Cumhurbaşkanı olarak ben buna onayımı veririm." diyen Erdoğan, "Bunu açıkladım. Bazı Batılılar 'Siz bunu niçin dillendiriyorsunuz' diyor, ya ne olacaktı? Sizden mi izin alacağız? Bugüne kadar on binlerce şehidimin kanı yerde mi kalacak? Bugün dünyanın büyük bir kesiminde hala idam uygulaması var. Dolayısıyla biz, o şehidimizin kanını yerde bırakamayız." ifadelerini kullandı.

"TERÖR ÖRGÜTLERİNİ YANIMIZA ALMAYACAĞIZ"

Erdoğan, Fırat Kalkanı Harekatına ilişkin, "Şimdi El Bab, ama 'oraya inmeyin' diyorlar. Mecburuz, ineceğiz. Niye? Çünkü burada terörden arındırılmış bir bölgeyi hazırlamamız lazım. Koalisyon güçleri, eğer beraber hareket etmeye hazır olurlarsa Rakka'da da DEAŞ'a karşı gereğini yapacağız. Ama PYD ile veya YPG ile beraber değil. Amerika, koalisyon güçleri, beraber. Terör örgütlerini yanımıza almayacağız." değerlendirmesinde bulundu.

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi