Bakan Çelik'ten Ahmedinejad Yorumu

17 Aralık 2012 Pazartesi 13:57

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Konya'daki Şeb-i Arus törenlerine son anda katılmaktan vazgeçen İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın iptal gerekçesini açıklaması gerektiğini belirtti.

Bakan Çelik'ten Ahmedinejad Yorumu
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇelikKonya/default.htm" target="_blank" class="tag" style="text-decoration: initial; color: rgb(3, 42, 127); cursor: pointer; outline: 0px; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 20px;">Konya'ya gelmekten vazgeçen İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın iptal gerekçesini kamuoyuna açıklaması gerektiğini söyledi.

Bugün Konya'da düzenlenecek Şeb-i Arus törenine Başbakan 
Recep Tayyip Erdoğan
 ile katılması beklenen İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın Türkiye ziyaretini iptal etmesinin yankıları sürüyor.

Yıldırım'daki baba evine gelen Bakan Faruk Çelik, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.

Ahmedinejad'ın 
Türkiye'ye geleceğini kendisinin açıkladığına dikkat çeken Bakan Çelik, şunları kaydetti: "Komşu cumhurbaşkanının ülkemize gelmesinden memnuniyet duyarız. Bu ziyareti planlayan kendisi, iptal eden kendisi, cevabı verecek olan da kendisi. Dolayısıyla bizim cepheden olan bir hadise yok, değişen bir şey yok. Türkiye'nin kapısı herkese açık, tüm komşularımıza açık. Komşularımızla ilişkilerimize ne kadar önem ve hassasiyet verdiğimizi tüm dünya biliyor. Ama hangi nedenden dolayı Şeb-i Aruz'a katılmama gerekçesini ortaya koydu, onunla ilgili kendisinin açıklama yapması gerekiyor."
banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi