Hangi Bakan Siyaseti Bırakıyor ?

02 Mart 2015 Pazartesi 11:02

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik," 7 Haziran’dan sonra siyasete son veriyorum" dedi.

Hangi Bakan Siyaseti Bırakıyor ?
 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 7 Haziran genel seçimlerinden sonra siyasete devam edip etmeyeceği sorusu üzerine AK Parti'nin 3 dönem kuralını işaret etti.

"ADINIZ DANIŞMAN OLARAK GEÇİYOR.."

Milliyet'te yer alan habere göre, "Yeni dönemde adınız Cumhurbaşkanlığı’nda danışman olarak geçiyor, çalışma yaşamını takip etmeye devam edecek misiniz?" sorusu üzerine konuşan Çelik şunları söyledi:

"7 HAZİRAN'DAN SONRA SİYASETE SON VERİYORUM"

"Bugüne kadar siyasetin sandık müşahitliğinden tutun da ilçe, il başkanlığı, milletvekilliği, genel başkan yardımcılığı, grup başkan vekilliği ve bakanlık gibi hemen hemen her aşamasında görev aldım. Partimizin 3 dönem üzerinde bir karar var. Bu karara saygılıyım. Yani 7 Haziran’dan sonra siyasete son veriyorum. Tüm bu görevleri yaparken kendimin hiçbir zaman talebi olmadı. Bizim anlayışımızda görev talep edilmez, sorumluluk alınır.

"BUNDAN SONRA DIŞARIDAN BİRİ OLARAK.."

Çok yoğun çalışmaların sonunda hiçbir görevin beklentisi içinde yine olmam. Bundan sonra daha dışarıdan biri olarak kendimi dinleyeceğim. Aileme vakit ayırmayı düşünüyorum. Yeni arkadaşların başarılı olacaklarına inanıyorum. Allah her şeyin hayırlısı versin."

banner67

Yorum Gönder

@name x
>
instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi